Latanie dronami

Czym są drony znacząca większość z nas już prawdopodobnie wie. Dla przypomnienia, są to niewielkie latające urządzenia, które zazwyczaj służą do filmowania z powietrza. Mają zamontowana kamerę wysokiej rozdzielczości , a dodatkowo nadajnik radiowy, dzięki któremu przekazują obraz pilotowi, sterującymi dronem z ziemi.

To jednak dla przeciętnego Kowalskiego na dłuższą metę jest nudne, dlatego zmodyfikowano nieco formułę działania dronów i wprowadzono coś, co nazywa się dronem FPV.
Taki dron, od własnego pierwowzoru różni się tym, że posiada zespół kamer potrafiący uchwycić obraz konieczny do odtworzenia go poprzez okulary FPV, które zakłada pilot. Dzięki temu towarzyszy mu wrażenie, jakby realnie był w tym dronie. Niesamowita sprawa i nie zrozumie tego nikt, kto jeszcze nie spróbował. To jednakże nie wszystko, ponieważ drony FPV są w wielu przypadkach używane do wyścigów, gdzie przez jak najkrótszy czas trzeba przelecieć własną maszyną dany stopień. Lot odbywa się z ogromnymi prędkościami (jak dla dronów), dochodzącymi do 100km/h. Prócz tego, drony obejmują bardzo niski pułap w czasie wyścigu, co jeszcze mocniej podbija uczucie prędkości u pilota. Nie da się ukryć, że wyścigi dronów niedługo staną się ważnym sportem, który będzie uprawiany przez wiele osób globalnie.
Jeśli chodzi o same maszyny, którymi są drony wyścigowe, to ich przygotowanie wymaga przeznaczenia bardzo lekkich materiałów. Taka konfiguracja daje możliwość na osiąganie bardzo dużych prędkości, a też sprawia że urządzenia są bardzo zwrotne. Drony FPV są wykorzystywane nie tylko w wyścigach, ale również podczas wykonywania różnego rodzaju akrobacji. Pilot obserwujący to wszystko z ziemi przez własne okulary FPV, może poczuć się jakby siedział w kabinie samolotu za sterami i realnie uczestniczył we wszystkich tych wydarzeniach, które dzieją się wysoko ponad jego głową.
Źródło informacji: projektdron.com.pl.